Ο Σύνδεσμος Εκπροσώπων και Στελεχών Ασφαλιστικών Εταιρειών στηρίζει το Μπορούμε
Ενημέρωση
Ο Σύνδεσμος Εκπροσώπων και Στελεχών Ασφαλιστικών Εταιρειών στηρίζει το Μπορούμε
Πεμ 17 Δεκεμβρίου 2015
Στο πλαίσιο των ευρύτερων στόχων του να δημιουργεί «γέφυρες» επαφής με φορείς της κοινωνίας και να προσφέρει στην κοινωνία, ο Σύνδεσμος Εκπροσώπων και Στελεχών Ασφαλιστικών Εταιρειών συνεργάζεται με το Μπορούμε, τόσο για την ανάπτυξη προγραμμάτων επισιτιστικής βοήθειας όσο και για τη ενεργό συμμετοχή των μελών του σε εθελοντικές δράσεις. Αποκορύφωμα αυτής της συνεργασίας ήταν η μαγειρική δράση που διοργανώθηκε στις 14 Νοεμβρίου επ'ευκαιρία του εορτασμού της Ημέρας Ασφάλισης στην Οργάνωση Γη, στην οποία 100 εθελοντές μέλη του ΣΕΣΑΕ μαγείρεψαν και πρόσφεραν 1.100 μερίδες για ανθρώπους που έχουν ανάγκη.
Με αφορμή τη φετινή Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του Συνδέσμου που πραγματοποιείται στις 17 Δεκεμβρίου 2015 στην Αθήνα, οι συμμετέχοντες θα ενισχύσουν τους σκοπούς του Μπορούμε.
Ευχαριστούμε θερμά τον ΣΕΣΑΕ για την εμπιστοσύνη και τη συνεργασία.
Στην Έκθεση που δημοσίευσε η Ευρωπαϊκή Επιτροπή περιλαμβάνεται και η Συμμαχία για τη Μείωση της Σπατάλης Τροφίμων στην Ελλάδα, που συντονίζει το Μπορούμε
Ο μόνος τρόπος για να επιτευχθεί ο Στόχος Βιώσιμης Ανάπτυξης 12.3 είναι μέσω της ενίσχυσης συνεργατικών προσπαθειών κατά μήκος της αλυσίδας αξίας τροφίμων